Hip Hop Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nesto o Ajzei

Ići dole

Nesto o Ajzei  Empty Nesto o Ajzei

Počalji  ajzifan Ned Jul 25, 2010 9:31 pm

Evo za početak nam se predstavi za one koji te još nisu čuli i videli?

Zovem se Andrijano, ‘85 sam godište, za one koje ne znaju, rođen sam u Kruševcu. Eto zadnjih par godina zivim u BG-u.

» Koji je razlog bio preseljenje u BG?

Pa ono, prvenstveno sam krenuo da završim nešto loma od škole, ali eto, vremenom sam našao sebe u ovoj ludnici i počeo da radim mjuzu. Šta znam... Dosta toga je uticalo da se preselim ovde ali ne bih o tome... Ipak je to nešto privatno i ne verujem da bi bilo koga zanimalo...

» Kako se snalaziš sa novom ekipom, društvom, tj. bez svog starog kruševačkog?

I dalje se družim sa ljudima iz Kruševca, ponekad mi sve to nedostaje... Ali eto, život nas je razbacao na sve strane... Drago mi je kad se vidim sa ljudima dole, poznajem dosta ljudi itd... A što se tiče društva u BG-u... Skontao sam se ono... Ide nekako... nisam baš usamljen kao što neki misle. Tačnije je da nemam vremena da sve i svakog ispoštujem ali se trudim...

» Gde izlaziš po Bg-u? Preporuči neki klub.

Pa ono, ove godine sam nešto često blejao po "Bardu", ali ono, evo od večeras je otvaranje na Ambisu r'n'b i hip-hop... Kapiram da će biti tamo neko vreme, tačnije preko leta... Ekipa je oke...

» Od kada se baviš muzikom?

Ozbiljnije, oko godinu dana. Tekstove sam pisao ono odavno, ali ništa nešto ozbiljno... Prve snimke sam napravio pre oko 2-3 godine... Prvu solo pesmu pre oko godinu dana.

» Dosta se priča o tom tvom albumu. Reci nam nešto o njemu?

Pa ono šta znam, menjao je svoju formu do ovog danas i verovatno će se dosta menjati.. Produkciju radi Don Dada iz ekipe Tripolis Tribe u čijem studiju ću i završiti taj album. Album se zove, kao što mnogi znaju, "Kocke Leda" i izaćiće do kraja godine. Još uvek ne znam tačno za koga... Razmatraju se neke opcije...

» Ko će sve od gostiju biti na albumu?

Pa šta znam, za sada bi trebalo da budu Rolex, Mire, Suid, Džinke, Pax i još dosta ljudi na raznim temama ali sad nešto da se prisećam, veruj mi da me mrzi... Ali biće to dosta pevanih refrena, DJ Toni Montana iz Nemačke bi trebao da baci te skrečeve preko leta... Biće makar zanimljivo... Neće biti baš mnogo MC-jeva kao gostiju... Više muzičkih obrazovanih ljudi...

» Gde radiš album, tj, gde snimaš?

Na Voždovcu u studiju svog producenta...

» Do koliko se stiglo sa albumom?

Pa ono dve trećine posla je gotovo. Preko leta treba da se snima, aranžira, bože zdravlja, na jesen da se miksa i odradi sve ostalo...

» Šta se trenutno radi u studiju?

Trenutno Dada puši skang i ne radi ništa, danima ga nema tako da nisam u toku... Sviraju neki bendovi imaju probe za EXIT koliko znam.

» Zbog čega si napustio SickTouch? Da li si imao nekih razloga?

Što se tiče Sick Touch-a... Tačno je da sam tamo počeo svoj album i da je sve bilo oke tamo bi ga i završio... Ali eto nismo se više kapirali, ostali smo neki drugari, čujemo se itd... Nismo ni u kakvoj svadji, nego jednostavno ne radimo više zajedno. Ovom prilikom se zahvaljujem na svemu jer su mi prvi izašli u susret. Bez obzira na sve, veliko hvala!

» Čuli smo da se radi spot, tačnije tvoj singl pa eto reci nam nešto više o tome?

Da, radio se spot, snimao se, trenutno je na montaži ali zbog manjka vremena sve to loma kasni, ali šta ćeš tako je. Instrumetal je radio Coby, prateće vokale Flesh itd... Kad izađe sve će biti mnogo jasnije...

» Zašto si uradio pesmu "A u kurac sve" i što si prozvao celu scenu?

Jao brate, ono, smorio sam se od tih pitanja više ali eto da kažem još jednom da je pesma nastala iz duvanja i zezanja, sve što sam mislio tada mislim i sada, i mnogi od njih to znaju i video sam i rekao sve što imam u lice, sa nekima se i dalje družim sa nekima ne. Ali tako je kako je... Davno je to sve bilo...

» Čujem da si bio isto i u tvorzi. Kako je došlo do toga i ko ti je namestio?

Pa nisam bio u tvorzi, nego u pritvoru par dana. A o tome se sve zna... Ne moram da ponavljam, cela Srbija zna ko je taster, i ko su te drukare. Ne želim o tome nisu vredni pažnje...

» Kako je došlo do diss-ovanja sa x3m-om?

X3m limunada. Opušteno, on je ćale scene. Tri bambija za njega... Mrzi me o takvim nebitnim ljudima da kuckam ovako kasno, majke mi...A taj njegov diss (hehe) - ja sam njemu posvetio jedan stih, on meni celu pesmu. Toliko je i zaslužio, ali opušteno, polako lagano, što kaže moj brat Roleks... On mene nek' mrzi, ja i dalje volim njegovu švecu...

» Juice, X3m, Buki, Preza, Deniro - Kakvo je tvoje mišljenje o svakom ponaosob?

Nemam nikakvo mišljenjo o tim ljudima. Poznajemo se, nemam komentar o njima...



» Gde vidiš svoj kraj kao muzičar?

Dobro pitanje na koje ni sam ne znam odgovor ali, ako me sad pitaš, ovako iskidanog oko svega i cimanja kroz koja prolazim, verovatno posle albuma. Ali nikad se ne zna..."Kocke Leda" kad se tope, ukus te vode je čudan. Nikad se ne zna, ali moje jedino merilo biće tiraži. Ništa drugo... Previše volim tu muziku da bih je ostavio sam... Samo to može da me natera da ostavim..nista drugo...

» Šta bi imao da poručiš svim likovima koji čitaju, ono za sam kraj?

Pa ono, ljudima koji slušaju mjuzu, bacajte uvek iskrene komentare, slušajte ono što vam se sviđa i samo nemojte da se ložite. Ova naša scena je dovoljno smešna. Nema tu ničega osim loma druženja, dosade i duvanja. Svi ljudi koji rade muziku su sasvim obični ljudi, neki su malo više puni kompleksa, neki manje ali šta sad. Niko nije pun love i niko nije ništa posebno... A vi što pravite mjuzu - moj vam je savet da, ako ste mladi, uživajte što više u tome pa dokle ide neka ide, ali nikad nemojte da žrtvujete svoje i ostale stvari života zarad te mjuze jer vam ništa osim nerviranja neće doneti i naravno nekog novog imidža. Na kraju ćete to shvatiti. Pozdrav svima i svi ste uvek dobrodošli.

by ajzifan

ajzifan
POČETNIK
POČETNIK

Broj poruka : 3
Reputation : 0
Datum upisa : 25.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu